Kontenery biurowe, sanitarne, budownictwo modułowe.
szukaj:
pl en de fr it no se fi dk cz sk hu ru ua lt by kz

Weldon zbudował osiedla kontenerowe w Niemczech

 Weldon producent kontenerów i budynków modułowych zrealizował jako generalny wykonawca pięć osiedli kontenerowych  dla miasta Berlin.
Osiedle z kontenerów to funkcjonalny kompleks budynków, zaprojektowany z myślą o uchodźcach ubiegających się o stały pobyt na terenie Niemiec.

Przetarg na osiedla kontenerowe

Pozyskanie  umów  na wykonanie tak dużych inwestycji wiązał się z podjęciem wielu poważnych decyzji, zaplanowania wszystkich prac, przygotowania pełnej dokumentacji aplikacyjnej oraz podpisania szczegółowych umów.
Przetarg  na osiedla z kontenerów w imieniu Landu Berlin i Państwowego Urzędu Zdrowia i Opieki Społecznej "LaGeSo" nadzorowała spółka BIM Berliner GmbH, odpowiedzialna za nadzór nad nieruchomościami miejskimi.

Do wszystkich przetargów łącznie przystąpiło ponad kilkadziesiąt podmiotów, co świadczy o dużej konkurencji i zainteresowaniu.
Procedura przetargowa uwzględniała obligatoryjne spełnienie szeregu formalnych kryteriów, które szczegółowo weryfikowała komisja reprezentująca Inwestora. 

Warunki obejmowały m.in. udokumentowanie wielkości produkcji, na poziomie min.  2500 szt. kontenerów rocznie, który Weldon przekroczył kilka lat temu.

Nowoczesne i funkcjonalne kontenery

Do chwili obecnej zrealizowaliśmy w systemie "pod klucz" 5 kompleksów mieszkalnych dla miasta Berlin. Realizacja pierwszego osiedla rozpoczęła się w czerwcu 2016 roku i trwała 4 tygodnie. W tym czasie moduły kontenerowe zostały wyprodukowane, dostarczone i zmontowane zgodnie z projektem. Montaż przeprowadzono w rekordowo krótkim czasie 10-ciu dni.   Każde osiedle z kontenerów obejmowało postawienie ośmiu budynków mieszkalnych, budynku biurowego, szkoły z kontenerów i pomieszczeń dla ochrony.

We wszystkich budynkach wykonano instalacje: elektryczną, wodną i kanalizacyjną oraz niezbędne przyłącza. Jedno osiedle powstało z 244 kontenerów o łącznej powierzchni 3700 m². Wszystkie wykonane budynki kontenerowe spełniły rygorystyczne odbiory Inwestora.
Realizacja wszystkich etapów prac ściśle przebiegła z przyjętym harmonogramem i na czas zostały oddane  wszystkie obiekty i osiedla.

Przeznaczenie obiektów

Głównym celem wspomnianych inwestycji jest zapewnianie bezpiecznego i komfortowego pobytu osobom ubiegającym się o status uchodźcy na terenie Niemiec. Osiedle ma  funkcjonalny charakter, przyjazne pomieszczenia, sale do nauki, przestronne korytarze. 

drukujdo góry strona główna
Copyright Weldon Sp. z o.o.
39-102 Brzezówka 90A, tel. 14 64-66-702 do 706
kontakt...

Ta strona używa plików cookies - więcej infomacji...

realization: ideo
powered by: CMS Edito