Kontenery biurowe, sanitarne, budownictwo modułowe.
szukaj:
pl en de fr it no se fi dk cz sk hu ru ua lt by kz

Domy z kontenerów morskich

Adaptacje i przerabianie kontenerów morskich

 

Szeroki dostęp do kontenerów morskich oraz poszukiwanie alternatywnych i indywidualnych rozwiązań w budownictwie, zapoczątkowało nowy etap w wykorzystaniu kontenerów morskich. W wielu miejscach na świecie możemy obecnie dostrzec nowoczesne budynki hotelowe, obiekty małej gastronomi czy plenerowe, klimatyczne kawiarnie, które powstały na bazie kontenera morskiego. Doskonałym przykładem wykorzystania kontenerów morskich jest ich adaptacja na kontenery techniczne, przystosowane do instalowania specjalistycznej aparatury.

 

Weldon nie tylko produkuje kontenery, ale też wykonuje projekty budynków których głównym elementem jest kontener morski. Projekt budynku z kontenerów morskich obejmuje jego adaptację i wykonanie wszelkich przeróbek zgodnie z oczekiwaniami i przeznaczeniem. Szeroko pojętą adaptacja kontenerów morskich to odpowiedź na coraz bardziej wyraźny trend wpisujący się w ekologiczne działania mające na celu nadawaniu przedmiotom drugiego życia. Po wykonaniu projektu i zaplanowaniu wszystkich etapów prac, przechodzimy do realizacji konkretnych czynności na produkcji.  Przeróbka i adaptacja kontenerów morskich każdorazowo prowadzona jest zgodnie z indywidualnymi wymaganiami. Prace obejmują naniesienie zmian w kontenerze od niewielkiej ingerencji w jego konstrukcje po znaczącą przebudowę konstrukcji kontenera począwszy przez usuwanie zewnętrznych ścian, montaż wymaganych instalacji i montaż wyposażenia.

 Niezwykle wytrzymała rama kontenera morskiego umożliwia swobodę w jego przebudowie i aranżowaniu oryginalnych i nietypowych projektów, wyszukanego nowoczesnego, industrialnego designu, przy zachowaniu wysokich parametrów bezpieczeństwa, parametrów  jakościowych i funkcji użytkowych obiektu. Gabaryty kontenera morskiego to doskonała forma umożliwiająca zrealizowanie komfortowego i nowoczesnego mieszkania, a po zestawieniu ze sobą kilku kontenerów, dodanie klatki schodowej pozwala wznieść ciekawy, większy obiekt mieszkalny jak hotel, akademik czy budynek biurowy, przychodnie, szkolę a nawet komfortową siedzibę firmy. Powtarzalna bryła i wytrzymała konstrukcja kontenera ułatwia konfigurację budynku, nadawanie mu niepowtarzalnego kształtu oraz możliwość jego późniejsze powiększanie lub rozbudowę.

 

Adaptacje i przerabianie kontenerów na obiekty mieszkalne, uwzględniają pełny zakres prac adaptacyjnych jak wstawianie stolarki okiennej, drzwi, montażu przeszkleń, ścian oraz wykonywaniu instalacji: elektrycznej, wodnej, kanalizacyjnej, informatycznej czy alarmowej. Na specjalne zamówienie instalujemy klimatyzację, systemy wentylacyjne wraz rekuperacją. Montujemy ściany wewnętrzne karton - gips, specjalne fasady. Do kontenerów projektujemy  i wykonujmy funkcjonalne: schody modułowe, tarasy stalowe, attyki, przeszklenia wewnętrzne, elewacje, sanitariaty, otwierane ściany boczne - wykorzystywane jako taras lub zadaszenie.

 

Adaptacje kontenerów morskich:

  • Doradztwo przy koncepcji adaptacji  - wsparcie przy podjęciu decyzji, wybór technologii, wybór materiałów.
  • Projekt budynku z kontenera  - dokumentacja techniczna, rysunki, wizualizacje.
  • Produkcja prototypu - sprawdzenie jakości i parametrów budynku.
  • Pełny zakres prac, przerobienie kontenera morskiego - wycinanie, szlifowanie, spawanie, gięcie, wiercenie, montaż urządzeń.
  • Moce produkcyjne - do 200 modułów miesięcznie.
  • Transport i montaż kontenera morskiego.
  • Realizujemy - mobilne, modułowe kawiarnie, hotele z kontenerów, hotele dla pracowników, budynki noclegowe, noclegownie, domy z kontenerów, kasy, biura kontenerowe, punkty gastronomiczne, restauracje z kontenerów, szkoły z kontenerów, przedszkola z kontenerów, kontenery techniczne, kontenery specjalistyczne, domy z kontenerów morskich.

 

Kontenery morskie, przerobione kontenery zapewniamy na terenie całego kraju, we wszystkich miastach jak np. Warszawa, Kraków, Łódź, Gdańsk, Katowice, Lublin, Poznań, Wrocław, Białystok, Rzeszów, Kielce, Bydgoszcz, Toruń, Szczecin, Słupsk, Tarnów, Mielec, Nowy Sącz.

drukujdo góry strona główna
Copyright Weldon Sp. z o.o.
39-102 Brzezówka 90A, tel. 14 64-66-702 do 706
kontakt...

Ta strona używa plików cookies - więcej infomacji...

realization: ideo
powered by: CMS Edito