Kontenery biurowe, sanitarne, budownictwo modułowe.
szukaj:
pl en de fr it no se fi dk cz sk hu ru ua lt by kz

Kotłownie kontenerowe - budowa i zastosowanie

 

kotłownia kontenerowa

 

 

Kotłownie kontenerowe

 

 

Kotłownie kontenerowe to bardzo wygodny i racjonalny sposób na szybkie uruchomienie nowej i nowoczesnej kotłowni. W kontenerach można bowiem bezproblemowo zainstalować różnego rodzaju maszyny lub urządzenia spełniające określone role. Mogą być to również kotły CO zasilane gazem lub innymi paliwami płynnymi. W taki właśnie sposób powstaje kotłownia kontenerowa. Jest to zmodyfikowany kontener z zainstalowanym w jego wnętrzu urządzeniem grzewczym. Jest to bardzo wygodnie rozwiązanie - kotłownia kontenerowa jest bowiem wykonana i uruchomiona w fabryce, a następnie przewieziona w miejsce użytkowania i podłączona do istniejącej instalacji. W ten sposób można uniknąć lub zminimalizować ew. przestój całej instalacji do absolutnego minimum.

Kontener zapewnia niezawodną ochronę dla pieca i innych urządzeń w nim zainstalowanych, jest odporny na czynniki zewnętrzne – może być więc ustawiony obok budynku który ew. ma ogrzewać. Dzięki technice kondensacyjnej z pieców tego rodzaju nie ma potrzeby odprowadzania spalin ponad dach budynku – spaliny wystarczy wyprowadzić na zewnątrz kontenera specjalnym przewodem kominowym.

Kontener przerobiony pod kotłownię kontenerową zawiera szereg zmian technicznych i konstrukcyjnych w odniesieniu do zwykłego kontenera. Najczęściej są to:

  • wzmocniona konstrukcja podłogi w przypadku gdy instalowany piec jest posiada duży ciężar
  • szerokie drzwi zewnętrzne ułatwiające montaż i ew. serwis kotła
  • szczelną podłogę z blachy ryflowanej z wywiniętymi na ściany brzegami zapobiegającymi ew. wyciekom oleju lub wody grzewczej
  • dodatkowe otwory wentylacyjne zapewniające dopływ świeżego powietrza
  • dodatkowe gniazda zasilające umiejscowione na ścianach kotłowni do zasilania urządzeń
  • dodatkowe awaryjne wyłączniki zasilania umiejscowione na zewnątrz kontenera
  • dodatkowe otwory techniczne i przepusty w ścianach np. do podłączenia instalacji zewnętrznych
  • w przypadku urządzeń o dużym poorze mocy np. wytwornic pary dodatkowe odpowiednio wydajne przyłącza energetyczne
  • dodatkowe drzwi antywłamaniowe lub inne zabezpieczenia przed włamaniem np. kraty na drzwiach zewnętrznych lub oknach
  • oraz inne tutaj niewymienione a ustalane indywidualnie z klientami


Posiadamy duże doświadczenie w przeróbkach kontenerów oraz odpowiednie wyposażenie techniczne pozwalające na wykonanie również skomplikowanych rozwiązań technicznych kontenerów. Dostarczyliśmy kikadziesiąt mniej lub bardziej zaawansowanych technologicznie kontenerów dla prducentów kotłowni kontenerowych. Nie wykonujemy kompleksowo kotłowni kontenerowych, natomiast chętnie nawiążemy współpracę z producentami kotłowni kontenerowych w zakresie dostarczenia odpowiednio zmodyfikowanych i przygotowanych kontenerów do tego celu przeznaczonych.

 

Kotłownie z kontenerów projektowane są na specjalne zamówienie. Możemy zaprojektować i dostarczyć dowolną ilość kotłowni z kontenerów do dowolnego miasta jak: Warszawa, Kraków, Łódz, Rzeszów, Poznań, Wrocław, Lublin, Katowice, Białystok, Kielce, Radom, Toruń, Bydgoszcz czy Gdańsk i Gdynia.

Kotłownie kontenerowe - zdjęcia szczegółów i rozwiązań technicznych

kotłownia kontenerowa

kotłownia kontenerowa
kotłownia kontenerowa
kotłownia kontenerowa
drukujdo góry strona główna
Copyright Weldon Sp. z o.o.
39-102 Brzezówka 90A, tel. 14 64-66-702 do 706
kontakt...

Ta strona używa plików cookies - więcej infomacji...

realization: ideo
powered by: CMS Edito